Informacje o czasopismach
ISSN dla wersji on line (od numeru 2019/3[27]): 2658-1736
ISSN do 2019 r.: 1897-9262
Oficjalna strona czasopisma: www.studia-periegetica.com - na tej stronie znajdą Państwo archiwalne numery czasopisma oraz bieżące
Częstotliwość ukazywania się drukiem: kwartalnik
Język publikacji: angielski
Artykuły publikowane w czasopiśmie wnoszą po 40 punktów do oceny parametrycznej uczelni wskazanej w afiliacji ich autorów, zgodnie z Komunikatem MEiN z dnia 1 grudnia 2021 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych.
Czasopismo jest beneficjentem programu „Wsparcie dla czasopism naukowych” na lata 2019-2020 na podstawie umowy nr 475/WCN/2019/1 z dnia 31.07.2019 r. oraz ze środków Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.
Wydawca: Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Redaktor naczelny: dr hab. Marek Nowacki, prof. WSB w Poznaniu
e-mail: marek.nowacki@wsb.poznan.pl
Forma publikacji: od 2019 roku czasopismo ukazuje się wyłącznie on-line. Do końca 2018 roku – wersja drukowana (nakład 150 egz. i więcej).
Artykuły są dostępne w formule open access na stronie czasopisma: www.studia-periegetica.com.
Numery w całości są dostępne na stronie WWW Wydawnictwa WSB w Poznaniu: www.wydawnictwo.wsb.pl/czasopisma---naukowe
2015 r.: 63,67
2019 r.: 100,00
„Studia Periegetica” ukazują się od 2007 r. W latach 2007-2013 wydawcą czasopisma była Wielkopolska Wyższa Szkoła Turystyki i Zarządzania w Poznaniu, a od roku 2013 wydawcą jest Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.
Wydawca czasopisma „Studia Periegtica” nie pobiera żadnych opłat za publikowanie artykułów.
- Uznanie autorstwa – utwór należy odpowiednio oznaczyć, podać link do licencji i wskazać, jeśli zostały dokonane w nim zmiany.
- Bez utworów zależnych – remiksując, przetwarzając lub tworząc na podstawie utworu, nie wolno rozpowszechniać zmodyfikowanych treści.
- Brak dodatkowych ograniczeń – nie można korzystać ze środków prawnych lub technologicznych, które ograniczają innych w korzystaniu z utworu na warunkach określonych w licencji.
Czasopismo jest indeksowane w następujących bazach danych:
- Index Copernicus
- BazEkon
- PBN
- BILGINDEX
- Google Scholar
- DOAJ
- ERIH Plus
- Crossref
- EBSCO
- CEON
„Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu”
ISSN dla wersji on line (od 2020 r.): 2719-6798
ISSN do 2019 r.: 1426-9724
Oficjalna strona czasopisma: www.papers.wsb.poznan.pl/zn-wsb-p-desc
Częstotliwość ukazywania się drukiem: kwartalnik
Język publikacji: angielski
Artykuły publikowane w czasopiśmie wnoszą po 20 punktów do oceny parametrycznej uczelni wskazanej w afiliacji ich autorów zgodnie z Komunikatem MEiN z dnia 1 grudnia 2021 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych.
Wydawca: Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Redaktor naczelny: dr hab. Wiesława Caputa, prof. WSB w Poznaniu
e-mail: caputa.w@wp.pl, wieslawa.caputa@chorzow.wsb.pl
Rada naukowa:
prof. dr hab. Przemysław Deszczyński (Polska)
dr hab. Marek Dylewski, prof. WSB w Poznaniu (Polska)
prof. dr hab. Beata Filipiak (Polska)
dr hab. inż. Tadeusz Leczykiewicz, prof. WSB w Poznaniu (Polska)
prof. dr hab. Jan Szambelańczyk (Polska)
doc. Ing. Emília Zimková PhD (Słowacja)
doc. Ing. Peter Krištofík PhD (Słowacja)
prof. Sergiy Gerasymenko DSc (Ukraina)
prof. dr Bernt Mayer (Niemcy)
prof. dr Franz Seitz (Niemcy)
prof. J. Michael Geringer PhD (USA)
Numery w całości są dostępne na stronie WWW Wydawnictwa WSB w Poznaniu: www.wydawnictwo.wsb.pl/czasopisma---naukowe
„Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu” są interdyscyplinarnym czasopismem naukowym o profilu ekonomicznym. Szeroki zakres tematyczny publikacji determinuje przenikanie się ekonomii, polityki i prawa w wyznaczaniu specyfiki współczesnych procesów gospodarczych. Każdy numer czasopisma poświęcony jest odrębnej tematyce badawczej i koncentruje się na aktualnych problemach makro- i mikroekonomicznych, analizowanych zarówno z punktu widzenia teorii ekonomii, jak i ekonomii stosowanej.
Czasopismo jest indeksowane w następujących bazach danych:
- Index Copernicus
- BazEkon
- PBN
- POL-Index
„Debiuty Naukowe Studentów Wyższej Szkoły Bankowej”
ISSN: 1428-7129
Częstotliwość ukazywania się drukiem: rocznik
Język publikacji: polski i angielski
Wydawca: Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Redaktor naczelny: dr Piotr Dawidziak
e-mail: piotr.dawidziak@wsb.poznan.pl
Artykuły publikowane w czasopiśmie wnoszą po 5 punktów do oceny parametrycznej uczelni wskazanej w afiliacji ich autorów.
Rada naukowa:
prof. dr David Arnesen (Seattle University, USA)
prof. dr hab. Beata Filipiak (Uniwersytet Szczeciński, Polska)
dr hab. Baha Kalinowska-Sufinowicz (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Polska)
dr hab. Wojciech Piotr (Wielkopolska Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Środzie Wielkopolskiej, Polska)
prof. dr hab. Piotr Pysz (Hochschule fur Witrschaft und Technik, Vechta, Niemcy)
dr hab. Katarzyna Szarzec (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Polska)
dr Aliaksei Zhurauliou (The National Academy of Statistics, Accounting and Auditing, Kijów, Ukraina)
prof. dr Katarzyna Zukowska-Gagelmann (Duale Hochschule Baden-Württemberg, Niemcy)
Informacja o czasopiśmie
„Debiuty Naukowe Studentów Wyższej Szkoły Bankowej” są czasopismem naukowym o profilu ekonomicznym. Ukazują się drukiem od 1996 r. Autorami artykułów są studenci i młodzi pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Do współpracy zapraszani są także studenci z innych uczelni krajowych, a w perspektywie będą to również studenci uczelni zagranicznych. Każdy numer czasopisma ma charakter interdyscyplinarny. Autorzy starają się przedstawiać aktualne problemy szeroko pojętej ekonomii. Prezentowane poglądy oparte są na rzetelnej wiedzy teoretycznej i badaniach empirycznych. Misją publikacji jest upowszechnianie wiedzy ekonomicznej przez poszerzanie horyzontów i pogłębianie znajomości zasad gospodarowania wśród studentów.
Czasopismo jest indeksowane w następujących bazach danych:
- Index Copernicus
- BazEkon
- PBN
- POL-Index
ISSN: 2084-0152
Wydawca: Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Redaktor naczelny: dr hab. Magdalena Majchrzak, prof. WSB w Poznaniu
Prof. zw. dr hab. Teresa Famulska (Polska)
Dr Donald Finlay (Wielka Brytania)
Dr Klaus Haberich (USA)
Prof. zw. dr hab. Bogdan Nogalski (Polska)
Dr Christopher Washington (USA)
Prof. zw dr hab. Eugeniusz Wojciechowski (Polska)
Prof. zw. dr hab. Jerzy Węcławski (Polska)
Prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Surówka (Polska)
Częstotliwość ukazywania się drukiem: półrocznik
Forma publikacji: wersja drukowana (nakład 150 egz.), pełna wersja elektroniczna w postaci PDF na stronie WWW Wydawnictwa WSB w Poznaniu
Wskaźnik ICV (Index Copernicus Value) za:
Informacja o czasopiśmie
„Studia Zarządzania i Finansów” są interdyscyplinarnym czasopismem naukowym o profilu ekonomicznym, obejmującym przede wszystkim obszar zarządzania i finansów. Czasopismo ukazuje się od 2010 r. Szeroki zakres tematyczny publikacji determinuje przenikanie się ekonomii, polityki i prawa w wyznaczaniu specyfiki współczesnych procesów gospodarczych. Każdy numer czasopisma poświęcony jest odrębnej tematyce badawczej i koncentruje się na aktualnych problemach makro- i mikroekonomicznych, analizowanych zarówno z punktu widzenia teorii ekonomii, jak i ekonomii stosowanej. Misją czasopisma jest wspieranie rozwoju ekonomii przez prezentację najnowszej teorii i badań empirycznych, upowszechnianie wiedzy ekonomicznej oraz stworzenie forum dla debaty naukowców i praktyków życia gospodarczego.
Łamy czasopisma udostępniane są autorom z jednostek naukowo-badawczych w Polsce i za granicą, a także wybitnym praktykom życia gospodarczego. W czasopiśmie publikowało wielu naukowców o uznanym dorobku naukowym, m.in.: Stanisław Marek, Bożena Mikołajczyk, Iveta Hajdúchová, Władysław Janasz, Krzysztof Janasz, Arkadiusz Świadek, Joanna Wiśniewska, Zdzisław Niedzielski.
Za poziom merytoryczny publikowanych artykułów, obok redaktora naczelnego, odpowiada redaktor naukowy – specjalista z zakresu problematyki podejmowanej w danym numerze oraz redaktor statystyczny. Artykuły kwalifikowane są do druku przez Komitet Wydawniczy, a następnie poddawane podwójnej anonimowej recenzji. Recenzje powierza się pracownikom naukowym – specjalistom w danej dziedzinie z Polski i zagranicy.
Od 2011 r. w czasopiśmie, zgodnie z jego tytułem, publikowane są opracowania naukowe autorów krajowych i zagranicznych poświęcone współczesnym problemom zarządzania i finansów.
Prace redakcyjne nad każdym numerem czasopisma przebiegają zgodnie z powszechnie przyjętymi zasadami edytorstwa naukowego. Proces wydawniczy poszczególnych numerów trwa od 4 do 6 miesięcy. Obejmuje: opracowanie redakcyjne, korektę, redakcję techniczną, skład i łamanie, korektę autorską, druk. Teksty w językach kongresowych weryfikowane są przez tłumacza i native speakera.
Do 2012 r. czasopismo ukazywało się jedynie w wersji drukowanej. Od 2013 r. czasopismo jest także dostępne w wersji elektronicznej (w formacie PDF) na stronie Wydawnictwa WSB w Poznaniu: www.wydawnictwo.wsb.pl.
Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu” – od roku 2019 nie ukazują się
ISSN: 1642-9605
Wydawca: Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Redaktor naczelny: prof. dr hab. Paweł Szewczyk
Częstotliwość ukazywania się drukiem: rocznik
Forma publikacji: wersja pierwotna drukowana (nakład 150 egz.) oraz pełna wersja elektroniczna
Wskaźnik ICV (Index Copernicus Value) za 2015 r.: 64,16
Informacja o czasopiśmie
„Zeszyty Naukowe Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu” są interdyscyplinarnym czasopismem naukowym o profilu ekonomicznym, istniejącym od 2000 r. Szeroki zakres tematyczny publikacji determinuje przenikanie się ekonomii, polityki i prawa w wyznaczaniu specyfiki współczesnych procesów gospodarczych. Każdy numer czasopisma poświęcony jest odrębnej tematyce badawczej i koncentruje się na aktualnych problemach makro- i mikroekonomicznych, analizowanych zarówno z punktu widzenia teorii ekonomii, jak i ekonomii stosowanej. Misją czasopisma jest wspieranie rozwoju ekonomii przez prezentację najnowszej teorii i badań empirycznych, upowszechnianie wiedzy ekonomicznej oraz stworzenie forum dla debaty naukowców i praktyków życia gospodarczego.
ISSN: 2080-752X
Wydawca: Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Redaktor naczelny: prof. dr hab. Jan Kantyka
Częstotliwość ukazywania się drukiem: półrocznik
Forma publikacji: wersja drukowana (nakład 150 egz.), pełna wersja elektroniczna w postaci PDF na stronie WWW Wydawnictwa WSB w Poznaniu
Wskaźnik ICV (Index Copernicus Value) za 2015 r.: 74,42
Informacja o czasopiśmie
„Chorzowskie Studia Polityczne” są czasopismem naukowym poświęconym zagadnieniom życia politycznego, istniejącym od 2008 r. Adresowane są do badaczy polityki, polityków, studentów, pracowników administracji publicznej i osób zainteresowanych zagadnieniami politycznymi. Każdy numer czasopisma podzielony jest na kilka tematycznych działów: teoria polityki, polityka lokalna i regionalna, systemy i ruchy polityczne oraz recenzje. Autorami artykułów są pracownicy naukowi uczelni humanistycznych i ekonomicznych w Polsce i za granicą. W czasopiśmie publikowali m.in. Zbigniew Blok, Zbigniew Kantyka, Miguel Jerez Mir, Joanna Żabińska, Ramón Ruiz Ruiz, Peter Ondria, Branislav Kováčik. Od 2014 r. czasopismo zostało w istotnym stopniu umiędzynarodowione. Około połowa publikujących autorów pochodzi z uczelni zagranicznych.